مقالات

معرفی دستگاه تولید خرپای تیرچه

1402/06/14

ماشین‌آلاتی که ساختمان‌ها را می‌سازند

اگر به ساختمان‌های در حال ساخت دقت کرده باشید، حتما تیرچه‌ های پیش‌ ساخته‌‌ی خرپایی را دیده‌اید. 

خرپای تیرچه پیش ساخته

خرپای تیرچه پیش ساخته

این تیرچه‌ها توسط ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌شوند و کاربردهای فراوانی در ساختمان‌سازی دارند. به‌خاطر همین هم بازار ساخت و تولید آن پررونق است و مشتریان زیادی در به دنبال آن هستند. این مطلب ماشین‌بازار نکات مهم و کاربردی درباره‌ی این دستگاه صنعتی است.

معرفی محصول

تیرچه‌ی پیش‌ ساخته‌ی خرپایی، از اجزایی نظیر آرماتور بالایی، آرماتور کششی، آرماتور عرضی و آرماتور کمکی اتصال تشکیل شده است. این اجزاء همگی میل‌گردهایی با قطر های مختلف هستند که بسته به استانداردهای لازم، قطر و نحوه‌ی قرارگیری آن‌ها نسبت به هم تغییر می‌کند. دستگاه تولید خرپای تیرچه به صورت کاملا اتوماتیک رول‌های میل‌گرد ورودی را ابتدا صاف می‌کند. 

خط تولید خرپا تیرچه اتوماتیک

خط تولید خرپا تیرچه اتوماتیک

سپس میل‌گرد مربوط به آرماتور عرضی را به شکل زیگزاگ درآورده و به آرماتورهای کششی و بالایی جوش می‌دهد. این فرآیند که توسط جوش مقاومتی انجام می‌شود در سازمان استاندارد ملی ایران به تأیید رسیده است. در ادامه دستگاه، تیرچه‌های آماده را در ابعاد مدنظر برش داده و برای بارگیری آماده می‌شود.

عملکرد دستگاه تولید خرپای تیرچه

عملکرد دستگاه تولید خرپای تیرچه

موارد مصرف

در استاندارد ملی ایران به شماره 2909 جوش مقاومتی به عنوان فرآیند استاندارد در تولید خرپای تیرچه معرفی شده است. به همین دلیل در صنعت ساختمان‌سازی و برای تولید تیرچه‌ی پیش‌ساخته خرپایی، استفاده از این دستگاه بسیار رواج دارد. 

اتصالات خرپای تیرچه

اتصالات خرپای تیرچه

مزایا

یکی از مزایای این دستگاه که در بازاریابی محصول به آن اشاره می‌شود کارکرد تمام اتوماتیک آن است. فقط در بارگذاری کلاف مواد اولیه و بارگیری تیرچه‌های آماده شده نیاز به نیروی انسانی است و بقیه مراحل به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. این کار باعث افزایش سرعت در خط تولید می‌شود. 

خرپای تیرچه جوشی استاندارد

خرپای تیرچه جوشی استاندارد

خرپای تیرچه قلاب

خرپای تیرچه قلاب

هم‌چنین طبق استاندارد ملی کشور، در صورتی که از فرآیند جوش مقاومتی استفاده نشود و برای تولید خرپای تیرچه از فرآیند جوش دستی استفاده شود، قطر میل‌گرد باید افزایش یابد که باعث افزایش هزینه‌ی تولید در صنعت ساخت و ساز می‌شود.

اگر به دنبال خرید ماشین‌ صنعتی به صورت قسطی هستید به سایت ماشین ‌بازار سر بزنید. در این سایت می‌توانید محصولات دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان متنوعی را انتخاب کنید و با توجه به فروش اقساطی سایت کالای صنعتی را که مناسب کار و خط تولید شماست، انتخاب کنید.

 

تولیددستگاهماشین آلاتمعرفی محصولخط تولیدتولید خرپای تیرچهخرپا تیرچهتولید خرپا اتوماتیکساختمانساخت و سازپیش ساختهمیلگردخرپا جوشیخرپا قلابتیرچه بلوکآرماتورآرماتور بندیصنعتیماشین بازاردانش بنیانفروش اقساطیخرید قسطیلیزینگلیزینگ ماشین آلاتخط تولید اتوماتیک
نظرات کاربران شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند

مقالات مرتبط

متاسفانه، خطای ناشناخته ای در سیستم رخ داده است!
لطفا پس از بررسی شرایط و اطلاعات، دوباره تلاش کنید.
تلاش دوباره