مقالات

نحوه تولید سنگ های ساختمانی

1402/06/08

در صنعت تولید سنگ ساختمانی چه می گذرد؟

توجه به میزان و تنوع ذخایر سنگ تزئینی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین صادرات سالانه 160 میلیون دلاری سنگ ساختمانی از کشورمان نیز مؤید اهمیت این موضوع است. برای کسب ارزش‌ افزوده هر چه بیشتر از این حوزه و توسعه بازار باید از خام فروشی کوپ های سنگ تزئینی اجتناب کرده و حتی‌ الامکان سنگ فرآوری شده را صادر کنیم. آمارها نشان می‌دهد، ایران پس از ایتالیا، چین و هند در جایگاه چهارم تولید سنگ ساختمانی در دنیا قرار دارد. 

بررسی میزان ارزش دلاری صادرات کشور در حوزه سنگ نیز نشان‌ دهنده آن است که با وجود ظرفیت‌ های بالای این صنعت در فرآوری و تکمیل زنجیره ارزش، هنوز خام‌ فروشی در این صنعت رونق دارد. 

در این مطلب به معرفی صنایع سنگ ساختمانی و محصولاتی که در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرند، خواهیم پرداخت.

نحوه استخراج سنگ های ساختمانی

تولید سنگ ساختمانی با جدا کردن بلوک سنگ از معدن آغاز می‌شود. جدا کردن چنین سنگ‌هایی از معدن باید به‌گونه‌ای انجام شود که کمترین تخریب و تکه‌تکه شدن در بلوک سنگ اتفاق بیفتد. چرا که هرچه این سنگ‌ها به شکل بزرگ‌تر و یک‌تکه جدا شوند، ارزش بیشتری خواهند داشت.
پس از استخراج، این بلوک‌ها باید فرآوری شوند. این بلوک‌ها توسط ماشین¬آلات صنعتی به صفحه‌هایی با ضخامت مطلوب بریده، رزین، ساب و پولیش زده می¬شوند تا برای کاربرد در ساختمان آماده شوند.

شکل 1 دستگاه هاواژ

شکل 1 دستگاه هاواژ

نحوه تولید بلوک‌های مکعبی شکل در صنعت سنگ ساختمان

پس از جدا کردن بلوک اولیه، این بلوک‌ ها به بلوک‌ های مکعبی شکلی (6 وجهی) به ابعادی تا 10*10*10 متر تقسیم می‌ شوند. این تقسیم معمولاً با اره‌های سیمی یا ایجاد سوراخ در نقاط مشخص و ضربه چکش روی میخ‌ های بزرگ داخل این سوراخ‌ ها انجام می‌شود. اگر بنا باشد این بلوک‌ های مکعبی در بازار های بین‌ المللی به فروش برسند، باید استانداردهای دقیق را رعایت کرده باشند و ترک‌ های ریز هم در آن‌ ها وجود نداشته باشد، چراکه این ترک‌ ها در ادامه منجر به ترک‌ های بزرگ خواهند شد.

بلوک های مکعبی منظم تولیدشده را سنگ کوپ نیز می نامند. 

انواع آن ها به صورت زیر است:

  • تک کوپ: جنس این قطعه‌سنگ از لحاظ نداشتن ترک و هارمونی رنگ بسیار مرغوب بوده و ابعاد آن بزرگ و به‌صورت شش وجه برش هستند. وزن آن عموماً بین 25 الی 27 تن است.
  • دو کوپ: سنگ های خام که از سینه کار معدن جدا شده‌اند و در ابعاد کوچک تری نسبت به تک کوپ هستند. شکل آن ها نیز یا به‌ صورت مکعب مستطیل است یا شکل خاصی ندارد. 
  • سه کوپ: سنگ هایی در ابعاد کوچک تر، هستند که وزن سه عدد از آنها به وزن یک عدد تک کوپ می رسد.

انواع پرکاربرد سنگ‌های ساختمانی

  1. گرانیت: این سنگ در مناطق سردسیر انتخاب مناسبی برای سنگ نما است. چراکه در مقابل نفوذ آب و انبساط و انقباض مقاوم است. قیمت کم و ثبات رنگ نیز بر جذابیت‌های این سنگ افزوده است.
  2. تراورتن: این سنگ برای نما، کف‌پوش، پله و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. اگرچه تخلخل بالای این سنگ، آن را به گزینه مناسبی برای عایق تبدیل کرده است، اما نفوذ پذیری بالا، باعث عدم کاربرد آن در مناطق سردسیر شده است.
  3. مرمریت: این سنگ در ساختمان‌سازی و هنرهای تجسمی کاربرد دارد؛ اما به دلیل معادن کم و قیمت بالا، به‌ صورت لایه‌ای نازک برای پوشش کف و نما استفاده می‌شود.
  4. مرمر: این سنگ جلای بالا و رنگ زیبایی دارد. در نتیجه برای دکوراتیو داخلی، ستون‌ ها و پله به کار می‌ رود. البته قیمت این سنگ از سایر سنگ‌ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی گران‌ تر است.

معرفی محصول سنگ اسلب و تایل

اصولاً سنگ‌ هایی که از معدن با شکل هندسی منظم استخراج شده اند، مکعب مستطیل شکل هستند. این سنگ ها ابعاد بزرگی و کیفیت بالاتری دارند و معمولا در کارخانه‌ های سنگ‌ بری تبدیل به اِسلَب می شوند. سنگ اسلب به سنگ‌ هایی با ابعاد نسبتاً بزرگ (معمولاً بزرگ‌تر از 120*220 سانتیمتر) گفته می‌شود. اما سنگ هایی که ابعاد کوچک‌ تر و شکل هندسی خوبی نداشته باشند، تبدیل به سنگ تایل می‌ شوند. البته این بدان معنا نیست که سنگ تایل بی‌ کیفیت است. سنگ تایل از لحاظ قیمتی ارزان‌تر از سنگ اسلب است. به همین علت استفاده و خرید و فروش سنگ‌ های تایل بسیار رایج است.

سنگ اسلب و تایل

سنگ اسلب و تایل 

خط تولید سنگ اسلب

برای تولید سنگ اسلب، ابتدا سنگ های کوپ منظم استخراج شده از معدن، توسط اره (برای سنگ های نرم تر مثل مرمر) یا مولتی وایر (برای سنگ های سخت تر مثل گرانیت) به صفحات نازک تبدیل می شوند. پس از برش، سنگ وارد تونل خشک کن می شود تا رطوبت آن از بین برود.

سپس پشت سنگ توری و رزین می خورد. با ورود سنگ در محفظه خلا، رزین داخل سنگ نفوذ می کند. سپس با عبور از کوره، رزین خشک می شود. پس از آن، اسلب تحت دستگاه پیش ساب و ساب پولیش می شود. در آخر نیز دور اسلب توسط دستگاه فرز دروازه ای یا دستگاه برش کناره های اسلب بریده می شود تا اسلب کاملا شکل مستطیلی به خود بگیرد. شکل ‏2 - 2 خط تولید سنگ اسلب را نشان می دهد.

شکل 4 خط تولید سنگ اسلب

شکل 4 خط تولید سنگ اسلب

خط تولید سنگ تایل

ابتدا بلوک های نامنظم سنگ توسط دستگاه قله بر، سنگ های نواری شکل تولید می کنند. دستگاه برش کناره ها، نامنظمی های کنار سنگ را برش داده و شکل آن را کاملا مستطیلی می کند. با عبور سنگ از تونل خشک-کن رطوبت به جامانده از مرحله برش از بین می رود. سپس روی سنگ رزین زده شده و با عبور از دستگاه کالیبر، ناهمواری های سطح سنگ (ناشی از برش با قله بر) از بین می رود. سپس دستگاه ساب، سطح سنگ را صیقلی می کند. در نهایت نیز، دستگاه عرضی بر، با برش عرضی سنگ های نواری، سنگ را به اندازه مطلوب می رساند. شکل ‏5 این روش تولید سنگ تایل را نشان می دهد.
روش دیگر، تولید سنگ تایل از سنگ اسلب است. در این روش پس از ساب اسلب، سنگ با عبور از دستگاه طولی بر در راستای طولی برش خورده و نواری می شود.

سپس کناره های اضافی از خط خارج می شوند. در پایان نیز، دستگاه عرضی بر، با برش عرضی نوارها شکل نهایی سنگ تایل را می سازد. شکل 6 خط برش سنگ اسلب برای تولید سنگ تایل را نشان می دهد. 

شکل 5 خط تولید سنگ تایل از بلوک توسط قله بر

شکل 5 خط تولید سنگ تایل از بلوک توسط قله بر

شکل 6 خط برش اسلب برای تولید تایل

شکل 6 خط برش اسلب برای تولید تایل

اگر به دنبال خرید ماشین‌ صنعتی هستید می‌توانید به سایت ماشین ‌بازار سر بزنید. در این سایت می‌توانید محصولات دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان متنوعی را ببینید و کالای صنعتی را که مناسب کار و خط تولید شماست، انتخاب کنید.

 

سنگبرش سنگسنگ ساختمانیسنگ مرمرگرانیتاسلبماربلMARBELstoneکارگاه سنگبرینماماشین بازاردانش بنیاندستگاهماشین آلات صنعتیفروش ماشین آلاتصنایعخرید اقساطیفروش لیزینگی
نظرات کاربران شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند

مقالات مرتبط

متاسفانه، خطای ناشناخته ای در سیستم رخ داده است!
لطفا پس از بررسی شرایط و اطلاعات، دوباره تلاش کنید.
تلاش دوباره